Jest wyjątkowym organizmem miejskim, w skład którego wchodzą Gdynia, Gdańsk oraz Sopot. To właśnie te ośrodki sprawiają, że Trójmiasto przyciąga swą wyjątkowością, bogactwem oraz różnorodnością. Dobre zagospodarowanie, bogata baza noclegowa oraz ogromna ilość atrakcji – oto czynniki, dzięki którym turystyka w tej części kraju ma się doskonale. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po tej części polskiego Wybrzeża?

Gdańsk – dla historyków i nie tylko

Gdańsk to przede wszystkim miasto o fascynujące, liczącej sobie ponad tysiąc lat historii. Wycieczki po jego terenie będą nie lada gratką dla każdego miłośnika sztuki i historii, choć nie tylko takie atrakcje czekają na gości w tym mieście. Gdańsk to słynna katedra w Oliwie oraz potężna Bazylika Mariacka. To malownicze uliczki Starego Miasta oraz obiekty, które przypominają o „Solidarności” i jej działaczach. To również obiekty związane z morzem oraz przyrodnicze ciekawostki, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Wyspa Sobieszewska – najdalej na wschód wysunięta część Gdańska.

Gdynia – piękno portowego miasta

Pobyt na terenie Gdyni to nie lada gratka dla miłośników architektury modernistycznej oraz dla tych, którzy chcą poczuć klimat portowego miasta. Dynamiczny rozwój w latach 20. XX wieku sprawił, że Gdynia z rybackiej wioski przekształciła się w potężne miasto. Dziś ważną rolę odgrywa tu również turystyka, a liczne atrakcje sprawiają, że wycieczki po Gdyni cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Co warto w ich trakcie zwiedzić? Gdańska marina oraz port to ważne punkty na trasie spaceru po tej części Trójmiasta, choć wielkim zainteresowaniem cieszą się również spacery Szlakiem Gdańskiej Moderny. Spacery po Śródmieściu, pobyt na Molo Południowym oraz wizyta w słynnym akwarium – oto kolejne atrakcje, które czynią z tego miasta niezwykle kuszący cel wypraw. A co z tymi turystami, którzy chcą spędzić wspaniałe wczasy nad morzem? Na nich czeka m. in. Orłowo, znane z pięknej plaży oraz potężnych klifów.

Wybrzeże Bałtyku – Gdynia i jej atrakcje

Sopot – nadmorskie uzdrowisko

Sopot to przede wszystkim wspaniałe letnisko oraz uzdrowisko, którego walory zaczęto dostrzegać już w XVII wieku. Początkowo ta miejscowość była miejscem wypoczynku dla bogatych mieszczan z pobliskiego Gdańska, szybko jednak stała się letniskiem chętnie odwiedzanym przez osoby pragnące poprawić stan swego zdrowia. Od XIX wieku Sopot dynamicznie rozwija się i jako uzdrowisko, i jako letnisko. Do dziś pozostaje jednym z najważniejszych kurortów nad polskim morzem, a wypoczynek na jego terenie każdemu z nas dostarczyć może niezapomnianych wrażeń. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę? Z pewnością na słynne molo, które liczy sobie ponad 500 metrów długości oraz na wzniesiony w okresie międzywojennym Grand Hotel, będący do dziś jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Trójmiasta. Sopot to również słynny Monciak oraz Opera Leśna – liczący sobie ponad 100 lat amfiteatr, znany m. in. z Międzynarodowego Festiwalu Piosenki.

Trzy wyjątkowe organizmy miejskie, różniące się zarówno swą historią, jak i współczesnym charakterem, tworzą wyjątkowy kompleks, który od lat przyciąga turystów. W rejonie Trójmiasta każdy z nas może spędzić niezapomniane wczasy nad morzem, zwiedzić wiele ciekawych zabytków oraz placówek muzealnych, a jednocześnie – skorzystać z relaksu i doskonałej zabawy. To wyjątkowa część kraju, której z pewnością warto poświęcić nieco więcej swej uwagi.

1 Comment

Leave a comment